Ochrona to podstawa

Kontuzje podczas treningów to coś, co zdarza się dość często, warto zatem zapobiegać im zawczasu, by uniknąć przykrych konsekwencji. W sportach kontaktowych, agresywnych szczególnie powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo piszczeli.

Piszczel i jej ochrona

Kość piszczelowa jest masywniejsza od swojej sąsiadki – kości strzałkowej, albowiem to głównie na niej spoczywa cały ciężar ciała. Ona za pomocą stawu łączy się z kością udową. Na końcu bliższym wspomnianej kości znajdują się dwa kłykcie – przyśrodkowy i boczny, które wyposażona są powierzchnie stawowe, dzięki którym łączą się z kością udową. Złamania bliższej nasady piszczeli mogą wpływać na zmiany zwyrodnieniowe i znacząco ograniczać ruch.

Ochraniacze na piszczele

W sportach kontaktowych, np. MMA, piłce nożnej, kick boxingu ochraniacze na piszczele FighterShop wydają się niemal koniecznością i należycie chronią przed potencjalnymi kontuzjami. Ochraniacze mogą być wykonane z lekkich, cienkich warstw, ale mogą być także z neopropylenu, który jest bardziej wytrzymały. Ochraniacze piszczelowe zapinane na rzepy pozwalają na zablokowanie przesuwania nogi, przez co zwiększa się komfort korzystania z nich. Ochraniaczy na piszczele warto używać w czasie treningów, aby nie narażać się na niepotrzebne kontuzje. Ochraniacze są elastyczne i dopasowują się do ciała, wygodnie leżą na nodze. Na rynku znaleźć można takie wykonane ze skóry lub te z materiałów syntetycznych. Niektóre ochraniacze wewnątrz wyściełane są materiałem antypoślizgowym.