Kozaki – co trzeba o nich wiedzieć, by wyglądać atrakcyjnie?

Klasyczne oficerki to krój buta, w którym będzie wyglądała dobrze każda kobieta. Jednak zima oraz jesień to czas, gdy każda z nas chce dobrać do nogi kilka różnych fasonów kozaków. Jak wybrać kozaki damskie, które będą idealnie dopasowane? 

Kobiety wysokie

W idealnej sytuacji znajdują się wysokie kobiety, które dobrze wyglądają w każdym rodzaju kozaków. Zastanawiając się, jak wybrać kozaki damskie mogą pozwolić sobie na modne w tym sezonie pomarszczone muszkieterki, dopasowane socks boots, kozaki na cienkiej szpilce, czy grubszym słupku. 

Najważniejszym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając kozaki jest cholewa. Musi być idealnie dopasowana. Nie może odstawać od łydki, ani jej obciskać. 

Niskie kobiety

Kobiety, które nie mogą pochwalić się wyższym wzrostem muszą zadbać o odpowiedni obcas. Drobne kobiety korzystnie wyglądają mając kozaki na szpilce. Mając kilka nadprogramowych kilogramów warto postawić na kozaki na słupku. Zachowując tą zasadę łatwo zachować proporcje między kozakiem, a budową sylwetki. 

Niskie kobiety niekorzystnie wyglądają w pomarszczonych muszkieterkach. Również niekorzystne są kozaki za kolano, gdyż bardzo skracają nogę oraz przytłaczają sylwetkę. Idealnym wyborem są idealnie przylegające do łydki socks boots. Wybierając te na szpilce oraz ze szpiczastym czubkiem, można dodać sobie kilka centymetrów oraz wysmuklić nogę.

Mając grubszą łydkę warto skoncentrować się na kozakach przed kostkę. Noga wygląda elegancko, gdyż wzrok przyciąga smukła kostka. Dobrym wyborem są również kozaki, które kończą się lekko przed kolanem. Warto również pamiętać, że obcas ratuje każdą stylizację.