Jak dobrać kozaki damskie do sylwetki?

Właściwie dobrane kozaki nie tylko zatuszują niedoskonałości sylwetki, ale również będą w stanie podkreślić jej atuty. Koniecznym warunkiem uzyskania takiego efektu będzie oczywiście zdecydowanie się na odpowiedni fason.

Jakie kozaki powinna nosić niższa i puszysta kobieta?

damskie kozaki

Do tego typu kobiecej sylwetki zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na kozaki damskie na mocnym obcasie albo koturnie. Ponadto trzeba pamiętać, aby obuwie było właściwie dopasowane do łydki. Rekomendowane jest występowanie 1-2 cm luzu między nogą a butem. Kozaki damskie powinny także kończyć się 5 cm przed kolanem. Styliści polecają także, by niższe i grubsze panie zakładały kozaki w takim samym kolorze co rajstopy, spodni czy spódnicę.

Na jakie kozaki damskie powinna zdecydować się szczupła, niska kobieta?

Najlepszym wyborem będą kozaki damskie na niewielkiej koturnie albo delikatnym obcasie. Rekomendowane jest również, by but kończył się przed kolanem. Ponadto kobiety posiadające taką sylwetkę powinny decydować się na jasne kozaki w kolorze bardzo zbliżonym do rajstop czy spodni.

Jakie kozaki damskie powinna wybrać wysoka i szczupła kobieta?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą kozaki damskie na płaskim obcasie. Mogą być zarówno marszczone, jak i dopasowane z zaokrąglonym przodem. Ponadto wysokie obcasy świetnie zdadzą egzamin w połączeniu z ciuchami w jednolitym kolorze. Z kolei wzorzyste ubranie doskonale będą się prezentowały z kozakami na płaskim obcasie. Wysokie i szczupłe panie mogą również decydować się na kozaki, które kolorystycznie odetną się od góry stylizacji.